55

Portret damy w kapeluszu

ID: 1272

5 000 - 6 000 zł

4 października 2014 godz. 16:30

18 x 14 cm

olej/deska

Sygnatura

sygn. prawy środek: "M. Todt"

W obrazach Maxa Todta pojawiają się często postaci w strojach historycznych, przedstawione z dbałością o szczegóły i precyzję wykonania. W twórczości Todta widać także wyraźne inspiracje malarstwem holenderskim. Proponowany „Portret damy w kapeluszu” jest typowym przykładem jego malarstwa. XIX-wieczna praca zwraca uwagę urokliwą postacią młodej dziewczyny i dobrym stanem zachowania.

na odwrocie owalny stempel monachijskiego sklepu: "Adrian Brugger / in / Munchen / Theatineerstrasse N" [.]. oraz nieczytelne napisy ołówkiem lub tuszem