59

Autoportret

ID: 1409

120 000 - 150 000 zł

4 października 2014 godz. 16:30

113,5 x 69,7 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "WFANGOR / 42"

Wojciech Fangor to jeden z najwybitniejszych i najważniejszych współczesnych malarzy polskich. Światową sławę i uznanie międzynarodowej krytyki przyniosły mu obrazy tworzone w stylistyce op-artowskiej. Prezentowany autoportret świadczący o niezwykłym talencie, jest ważnym i prawdopodobnie jedynym dostępnym dziełem artysty z okresu studiów pod okiem profesorów: T.Pruszkowskiego i F.S.Kowarskiego  zakończonych dyplomem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1946 roku.