5

Mimozy

ID: 604

15 000 - 17 000 zł

4 października 2014 godz. 16:30

30 x 70 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "a. karpiński / .1952."

Prostota motywu wzbogacona mocnym kontrastem kolorystycznym, sprawia że „Mimozy” są interesującą pracą Alfonsa Karpińskiego. Powstały w późnym etapie twórczości artysty. W latach 50–tych malarz uczestniczył m. in. w wystawach w Rzymie (1956 r.) i w Krakowie (wystawa indywidualna - 1958 r.)

na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem pracy, napis: "Polska Mimoza / w a. karpiński / Kraków oraz pieczątki: A.Karpiński /  Kraków ul. Floriańska 19"