7

Jarmark w Jarosławiu

ID: 618

45 000 - 60 000 zł

4 października 2014 godz. 16:30

87,5 x 120,5 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "Stanisław Fabijański 1895"

Datowanie

1895

Oferowana praca Stanisława Fabijańskiego ze względu na czas powstania oraz wysoką jakość artystyczną stanowi unikalną propozycję na polskim rynku dzieł sztuki. Dziewiętnastowieczne prace tego artysty są bowiem niezwykłą rzadkością i niemal nie są dostępne na rynku antykwarycznym. Tym bardziej więc „Jarmark” stanowi doskonałe uzupełnienie w kolekcji prac Stanisława Fabijańskiego. O wartości dzieła decyduje także jego duży format oraz bardzo dobry stan konserwatorski.

Zabudowa ukazana na obrazie nawiązuje do architektury miejskiej, co zresztą było typowe w twórczości tego artysty. Widoki polskich miast, przedstawianie zabytków czy historycznych miejsc stanowiło charakterystyczny motyw malarski Stanisława Fabijańskiego.

16

Pejzaż górski

Cena wylicytowana: 2 200 zł
31

Pejzaż górski

Cena wylicytowana: 18 000 zł
36

Żaglówki

Cena wylicytowana: 3 000 zł
41

Portret

Cena wylicytowana: 7 000 zł
54

Cena wylicytowana: 2 200 zł
59

Autoportret

Cena wylicytowana: 120 000 zł
62

Podwórko

Cena wylicytowana: 12 000 zł
66

Obszar 148

Cena wylicytowana: 60 000 zł
67

S-IV, 1970

Cena wylicytowana: 7 000 zł
71

Relief

Cena wylicytowana: 20 000 zł
75

Akt

Cena wylicytowana: 4 500 zł
79

Pierwszy ból

Cena wylicytowana: 15 000 zł