Jarmark w Jarosławiu
45 000 - 60 000 zł
4 października 2014 godz. 16:30
45 000 - 60 000 zł
87,5 x 120,5 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. l. d.: "Stanisław Fabijański 1895"
Datowanie
1895
Oferowana praca Stanisława Fabijańskiego ze względu na czas powstania oraz wysoką jakość artystyczną stanowi unikalną propozycję na polskim rynku dzieł sztuki. Dziewiętnastowieczne prace tego artysty są bowiem niezwykłą rzadkością i niemal nie są dostępne na rynku antykwarycznym. Tym bardziej więc „Jarmark” stanowi doskonałe uzupełnienie w kolekcji prac Stanisława Fabijańskiego. O wartości dzieła decyduje także jego duży format oraz bardzo dobry stan konserwatorski.
Zabudowa ukazana na obrazie nawiązuje do architektury miejskiej, co zresztą było typowe w twórczości tego artysty. Widoki polskich miast, przedstawianie zabytków czy historycznych miejsc stanowiło charakterystyczny motyw malarski Stanisława Fabijańskiego.