81

Diana wypoczywająca-projekt

ID: 3743

6 000 - 8 000 zł

4 października 2014 godz. 16:30

wys. całkowita: 36 cm

brąz

Sygnatura

sygn. u podstawy: K Laszczka

Datowanie

1926-27

Odlew powojenny rzeźby Konstantego Laszczki stanowi próbkę jego wielkiego talentu. Akty kobiece często pojawiały się w jego twórczości. Były to m. in. „Niewolnica” czy „Zrozpaczona”. Z jednej strony pracy artysty charakteryzowały się realizmem i podkreśleniem fizjonomii postaci, z drugiej, często ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Proponowana rzeźba „Diana wypoczywająca-projekt” daje wyraz mistrzostwa Konstantego Laszczki. Wpisuje się także w słowa samego artysty, który podkreślał: „prawdziwą indywidualność artystyczną zawsze cechowała prostota i szczerość. Toteż jej dzieła są proste i bez sztuczności”.

odlew powojenny

16

Pejzaż górski

Cena wylicytowana: 2 200 zł
31

Pejzaż górski

Cena wylicytowana: 18 000 zł
36

Żaglówki

Cena wylicytowana: 3 000 zł
41

Portret

Cena wylicytowana: 7 000 zł
54

Cena wylicytowana: 2 200 zł
59

Autoportret

Cena wylicytowana: 120 000 zł
62

Podwórko

Cena wylicytowana: 12 000 zł
66

Obszar 148

Cena wylicytowana: 60 000 zł
67

S-IV, 1970

Cena wylicytowana: 7 000 zł
71

Relief

Cena wylicytowana: 20 000 zł
75

Akt

Cena wylicytowana: 4 500 zł
79

Pierwszy ból

Cena wylicytowana: 15 000 zł