O nas

Polski Dom Aukcyjny

Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski rozpoczął swoją działalność w 2012 roku. Od tego czasu nieustannie rozwijamy naszą ofertę, odpowiadając na dynamicznie rosnące potrzeby polskiego rynku sztuki, a jednocześnie pozostajemy niewielką firmą, tworzoną przez ludzi wielkiej pasji.

To pozwala nam świadczyć profesjonalne usługi przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnego i życzliwego podejścia do każdego klienta.

 

Współpraca

Jesteśmy członkiem Międzynarodowej Unii Antykwarycznej CINOA, Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich SAiMP.

Działalność

Jesteśmy największym domem aukcyjnym w Polsce południowej. Posiadamy bogate, wieloletnie doświadczenie w obrocie dziełami sztuki. Współpracujemy z licznymi polskimi i zagranicznymi muzeami i galeriami sztuki, wielokrotnie wzbogacając ich zbiory. Pośredniczymy w negocjacjach oraz wypożyczaniu eksponatów na wystawy. Monitorujemy polski i zagraniczny rynek aukcyjny oraz śledzimy pojawiające się na nich interesujące, unikalne dzieła. Organizujemy aukcje dzieł sztuki z możliwością licytacji online, prowadzimy sprzedaż galeryjną oraz sprzedaż prywatną. Świadczymy szerokie usługi z zakresu doradztwa, realizujemy zlecenia na wyszukiwanie obiektów, a także oferujemy bezpłatną wycenę dzieł sztuki online. Specjalizujemy się w zakresie malarstwa, grafiki i rzeźby. Współpracujemy z licznym gronem kolekcjonerów oraz z wieloma artystami młodego pokolenia, zapewniając im wsparcie a także promując ich na polskim i zagranicznym rynku sztuki.

Siedziba

Siedziba Polskiego Domu Aukcyjnego od początku swojej działalności mieści się przy ulicy Stefana Batorego 2 w Krakowie. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. W naszej siedzibie znajdują się kameralne pomieszczenia biurowe, magazynowe, a także wystawiennicze, dzięki funkcjonującej od 2018 roku Galerii Śladowski.

Sprzedaż aukcyjna i galeryjna

Współpracujemy z najlepszymi polskimi ekspertami i rzeczoznawcami, którzy wspierają nas merytorycznie przy ocenie i zatwierdzaniu dzieł sztuki do sprzedaży. Wszystkie obiekty, zanim zostaną zakwalifikowane do sprzedaży, przechodzą profesjonalne oględziny, podczas których sprawdzane są pod kątem autentyczności, stanu zachowania, proweniencji oraz jakości artystycznej.

Jako dom aukcyjny organizujemy aukcje dzieł sztuki z możliwością licytacji online, umożliwiające szerokiemu gronu miłośników sztuki udział w publicznych licytacjach. Przeprowadzamy aukcje sztuki dawnej, aukcje sztuki współczesnej, aukcje grafiki oraz aukcje prac jednego artysty. W grudniu 2021 roku jako pierwszy dom aukcyjny w Polsce zorganizowaliśmy aukcję NFT powiązaną z rzeczywistym dziełem sztuki.

Oprócz sprzedaży aukcyjnej prowadzimy sprzedaż galeryjną, dzięki której dzieło sztuki zakupić można niezależnie od kalendarza aukcji sztuki.

Sprzedaż prywatna

Dla klientów, którzy cenią sobie dyskrecję oferujemy sprzedaż prywatną. Daje ona możliwość spersonalizowanej sprzedaży dzieł sztuki spoza oferty galeryjnej oraz aukcyjnej. Transakcje w ramach sprzedaży prywatnej są utrzymywane w pełnej tajemnicy.

Doradztwo

Oferujemy rzetelne usługi doradcze zarówno klientom indywidulanym jak i instytucjonalnym w zakresie handlu oraz tworzenia i wzbogacania kolekcji dzieł sztuki. Uwzględniając oczekiwania i zainteresowania klientów, umożliwiamy zakup oraz sprzedaż dzieł sztuki dawnej, współczesnej jak i młodej. Pomagamy uzupełnić zbiory o ciekawe, ważne i atrakcyjne pozycje a także doradzamy jak stworzyć interesującą i wartościową kolekcję od podstaw.

Zlecenia

Przyjmujemy zlecenia na wyszukiwanie dzieł sztuki zarówno od klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Zlecenia powinny zawierać możliwie dokładne dane na temat poszukiwanych dzieł sztuki. Pozyskujemy obiekty w Państwa imieniu oraz pośredniczymy w transakcjach dzięki współpracy z licznymi kolekcjonerami, muzeami oraz galeriami sztuki. Zajmujemy się także organizacją aukcji dzieł sztuki na zlecenie.

Konserwacja i oprawa dzieł sztuki

Współpracujemy z najwyżej klasy specjalistami zajmującymi się konserwacją oraz restauracją dzieł sztuki, a oprawę obrazów powierzamy profesjonalnej firmie ramiarskiej. Dzięki temu mamy pewność, że obiekt podczas sprzedaży będzie jak najlepiej się prezentować, co zwiększa jego szanse na najkorzystniejszą sprzedaż.