O nas

Polski Dom Aukcyjny to nowe spojrzenie na rynek sztuki.

Jako zespół mamy bogate, wieloletnie doświadczenie w obrocie dziełami sztuki. Jesteśmy członkiem Międzynarodowej Unii Antykwarycznej CINOA, Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich SAMP oraz wspólnie z Fundacją DELL’ARTE uczestniczymy w programie „Bezpieczne zbiory – bezpieczne kolekcje”, zainicjowanym przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Specjalizujemy się w sztuce polskiej XIX i XX wieku, w kręgu naszych zainteresowań pozostają również najwyższej klasy obiekty sztuki światowej. Współpracujemy z wieloma polskimi muzeami, wielokrotnie wzbogacając ich zbiory.

Czym się zajmujemy?

Polski Dom Aukcyjny oferuje rzetelne usługi doradcze klientom indywidualnym i instytucjonalnym w zakresie handlu dziełami sztuki oraz tworzenia poważnych kolekcji. Pragniemy umożliwiać zakup dzieł sztuki dawnej i współczesnej oraz służymy pomocą w tworzeniu własnych zbiorów. Uwzględniając oczekiwania i zainteresowania klientów doradzamy, jak stworzyć interesującą i wartościową kolekcję od podstaw. Pomagamy uzupełnić zbiory już istniejące o ciekawe, ważne i atrakcyjne dzieła sztuki. Zajmujemy się również organizowaniem aukcji na zlecenie.

Jak działamy?

Współpracujemy z najlepszymi polskimi ekspertami, rzeczoznawcami, którzy wspierają nas merytorycznie przy ocenie i zatwierdzaniu obiektów do handlu. Monitorujemy polski i zagraniczny rynek aukcyjny oraz śledzimy pojawiające się na nich interesujące, unikalne dzieła sztuki.

Pośredniczymy w negocjacjach oraz wypożyczaniu eksponatów na wystawy. Wszystkie obiekty są poddawane dokładnym badaniom i ocenie w celu potwierdzenia ich autentyczności, stanu zachowania, proweniencji. Wydajemy certyfikat autentyczności do każdego sprzedawanego dzieła sztuki.

We wszelkich naszych działaniach kierujemy się profesjonalizmem, skutecznością i pasją. Zachowujemy dyskrecję oraz dbamy o indywidualne, życzliwe podejście do potrzeb i zainteresowań naszych klientów.


Wojciech Śladowski