Podwórko
15 000 - 18 000 zł
4 października 2014 godz. 16:30
15 000 - 18 000 zł
54 x 65 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "Rzepiński943"
Datowanie
1943
„Podwórko” utalentowanego kolorysty Czesława Rzepińskiego, zostało namalowane w trudnym okresie II wojny światowej. Zachwyca jednak subtelnością przedstawienia i pogodnym nastrojem. Po zakończeniu działań wojennych, w latach 1945-1947, malarz był prezesem Związku Polskich Artystów Plastyków. Od roku 1948 jako profesor wykładał również na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.