Jak kupić

Zapoznaj się z ofertą Polskiego Domu Aukcyjnego

Oferta aukcyjna

Oferta nadchodzących aukcji sztuki dostępna jest w zakładce Aukcje. Planujemy w najbliższym czasie aukcje sztuki dawnej, a także aukcje sztuki współczesnej. Zapoznaj się z naszą ofertą aukcyjną za pomocą publikowanego na naszej stronie katalogu aukcyjnego w wersji cyfrowej, bądź poprzez katalog drukowany. Katalog w formie drukowanej dostępny jest w siedzibie Polskiego Domu Aukcyjnego przy ul. Stefana Batorego 2 w Krakowie, a na życzenie wysyłany jest do klienta drogą pocztową. W przypadku niektórych aukcji katalog dostępny jest wyłącznie w formie elektronicznej.

Nasza aktualna oferta aukcyjna dostępna jest również na platformach OneBid oraz Artinfo. Zachęcamy do odwiedzenia nas w naszej siedzibie, aby obejrzeć licytowane dzieła sztuki osobiście.

Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o zbliżających się aukcjach sztuki śledź naszą stronę internetową www.polskidomaukcyjny.com.plprofil na Facebooku lub zapisz się do naszego Newslettera.

Oferta galeryjna

Aktualną ofertę galeryjną znajdziesz w zakładce Oferta. Zawiera ona dzieła sztuki z oferty poaukcyjnej oraz obiekty zakwalifikowane wyłącznie do sprzedaży bezpośredniej. Dzieła sztuki dostępne w ofercie galeryjnej nabywa się ,,od ręki’’, bez przechodzenia przez proces licytacji. Do ceny widocznej przy obiekcie nie są doliczane dodatkowe opłaty. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem, skontaktuj się z nami lub odwiedź siedzibę Polskiego Domu Aukcyjnego w  Krakowie, aby osobiście obejrzeć dostępne w sprzedaży galeryjnej dzieła sztuki.

 

Weź udział w aukcji sztuki Polskiego Domu Aukcyjnego

Aukcje sztuki do odwołania odbywają się bez udziału publiczności. Zapraszamy do udziału w aukcji poprzez licytację telefoniczną, licytację online lub pozostawienie zlecenia licytacji. Licytacja osobista nie jest możliwa. Przebieg aukcji na żywo śledzić można za pośrednictwem portali Artinfo oraz OneBid. Obiekty licytowane są według kolejności katalogowej. Aby zapoznać się z katalogami aukcyjnymi zobacz zakładkę Aukcje.

Licytacja telefoniczna

W trakcie trwania licytacji pozostajesz w kontakcie telefonicznym z naszym pracownikiem, który obecny jest na sali aukcyjnej i informuje Cię o przebiegu aukcji. Dzięki temu możesz na bieżąco śledzić rozwój sytuacji i składać własne oferty, które przekazywane są aukcjonerowi. Możesz pozostać na linii przez całą aukcje, bądź jedynie podczas licytacji interesujących Cię obiektów. Aby zgłosić chęć licytacji telefonicznej skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz zlecenia licytacji, nie później niż 24h przed rozpoczęciem aukcji. Formularz wypełnić można pisemnie lub w wersji elektronicznej za pośrednictwem katalogu aukcyjnego dostępnego na naszej stronie internetowej. Wypełniając formularz wybierz z katalogu aukcyjnego obiekty, które chcesz nabyć oraz pozostaw kontakt telefoniczny. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą, aby omówić szczegóły licytacji.

Licytacja online

Licytować online możesz za pośrednictwem platformy OneBid oraz Artinfo. Po uprzedniej rejestracji w serwisie zapisz się do intersującej Cię aukcji sztuki Polskiego Domu Aukcyjnego. Możesz złożyć zlecenie licytacji online z limitem ceny bądź na bieżąco śledzić przebieg aukcji i składać własne oferty. Platforma OneBid umożliwia także składanie oraz przebijanie ofert przed rozpoczęciem aukcji. Wówczas licytacja danego obiektu podczas aukcji właściwej rozpoczyna się od ceny najwyższej złożonej oferty.

Informujemy, że osoby, które licytować będą z nami po raz pierwszy, zobowiązane są do wpłaty wadium weryfikacyjnego w kwocie 1zł. Po procesie weryfikacji zatwierdzimy Twój udział w aukcji. Licytując online przez platformy pośredniczące, zapoznaj się z ich warunkami oraz dostępnymi sposobami licytacji online.

Zlecenie licytacji

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w aukcji sztuki w czasie rzeczywistym, zachęcamy do złożenia zlecenia licytacji z limitem cenowym. Możesz zlecić nam tę usługę telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz zlecenia licytacji, nie później niż 24h przed rozpoczęciem aukcji. Formularz wypełnić można pisemnie lub w wersji elektronicznej za pośrednictwem katalogu aukcyjnego dostępnego na naszej stronie internetowej. Wypełniając formularz wybierz z katalogu aukcyjnego obiekty, które chcesz nabyć i określ maksymalną cenę, jaką chcesz za nie zapłacić. Nasz pracownik będzie licytować w Twoim imieniu gwarantując, że wybrany obiekt kupisz najtaniej jak to możliwe. Zlecenie licytacji jest równoznaczne z akceptacją ceny wywoławczej obiektu.

 

Zgłoś chęć udziału w aukcji sztuki:

www.polskidomaukcyjny.com.pl/aukcje
email: biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
tel.: +48 795 060 001
tel.: +48 12 341 47 37

Przed przystąpieniem do aukcji zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem aukcji.

 

Sfinalizuj transakcję

Po zakończonej aukcji sztuki nasi pracownicy skontaktują się indywidulanie z każdym nabywcą dzieła sztuki, aby ustalić szczegóły dotyczące preferowanego sposobu płatności oraz formy wysyłki.

Informujemy, że zwycięzca licytacji zobowiązany jest do uregulowania należności za wszystkie wylicytowane dzieła sztuki w ciągu 10 dni od zakończenia aukcji, a odbiór obiektów jest możliwy wyłącznie po dokonaniu płatności za wszystkie wylicytowane pozycje.

Płatności

Płatności za wylicytowane obiekty dokonać można za pomocą wpłaty gotówkowej, płatności kartą kredytową, przelewu bankowego bądź za pośrednictwem Formularza płatności dostępnego na naszej stronie. Im szybciej dokonasz płatności, tym szybciej obiekt trafi do Twojej kolekcji. Zarówno za obiekty wylicytowane na aukcji, jak i za obiekty z oferty galeryjnej wystawić możemy paragon lub fakturę.

 

Numer konta oraz dane do przelewu:

Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
ul. Stefana Batorego 2
31-135 Kraków

Bank Millenium
IBAN: PL 42 1160 2202 0000 0002 2276 1712
SWIFT: BIGBPLPW

Bank Pekao
88 1240 4650 1111 0010 5747 2987

 

Odbiór osobisty

Obiekt odebrać można osobiście, w uprzednio ustalonym z naszym pracownikiem terminie, w siedzibie Polskiego Domu Aukcyjnego przy ulicy Stefana Batorego 2 w Krakowie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Do każdego obiektu dołączamy certyfikat. Obiekt wydawany jest na podstawie okazania aktualnego dowodu tożsamości. Jeżeli chcesz aby inna osoba odebrała wylicytowany obiekt w Twoim imieniu, musi ona posiadać odpowiednie upoważnienie. Upoważnienie może dostarczyć osobiście podczas odbioru obiektu bądź wysłać je przed odbiorem drogą mailową na adres biuro@polskidomaukcyjny.com.pl. Dokument ten powinien zawierać zakres czynności, do których dana osoba zostaje upoważniania oraz dane z dowodu osobistego obydwu stron.

Wysyłka

Po każdej aukcji sztuki organizujemy także transport do Warszawy, a na życzenie organizujemy wysyłkę pod wskazany adres za pośrednictwem firmy kurierskiej. Do starannie zapakowanego i odpowiednio zabezpieczonego dzieła dołączymy odpowiednią dokumentację. W niektórych przypadkach dokumentacja wysyłana jest oddzielnie. Nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w celu uzgodnienia szczegółów wysyłki.