Uzyskaj wycenę

Wycena dzieła sztuki w Polskim Domu Aukcyjnym

Do sprzedaży oraz bezpłatnej wyceny przyjmujemy wysokiej klasy obrazy, rzeźby, grafiki, rysunki oraz fotografie. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej wyceny dzieła sztuki online. Wystarczy, że dostarczysz nam jego opis oraz zdjęcia. Możesz to zrobić za pośrednictwem poczty elektronicznej lub poprzez formularz zgłoszenia do bezpłatnej wyceny online dostępny z zakładce Kontakt. Możesz również skorzystać z poczty tradycyjnej lub osobiście przynieść dzieło sztuki do siedziby Polskiego Domu Aukcyjnego w Krakowie.

Opis dzieła sztuki

W opisie dzieła sztuki powinny znaleźć się jego podstawowe dane techniczne, takie jak materiał, technika i wymiary. Jeżeli to możliwe można także dołączyć informacje o pochodzeniu, dacie powstania, stanie zachowania oraz ewentualną dokumentację czy certyfikaty.

Artystów chcących zaprezentować nam swoje dzieła prosimy o dołączenie do zgłoszenia krótkiego opisu swojej twórczości oraz dotychczasowej kariery.

Zdjęcia

Wysyłane zdjęcia powinny być możliwie najlepszej jakości. Prosimy o wykonanie zdjęcia przodu oraz tyłu pracy a także, jeśli są nalepek i oznaczeń. Jeżeli obiekt jest sygnowany prosimy również o dołączenie zdjęcia ze zbliżeniem na sygnaturę. 

Przygotowanie obrazu do zgłoszenia

Przed zgłoszeniem obrazu do wyceny prosimy zachowaj go w możliwie oryginalnym stanie. Nie należy wyjmować go z ramy, zdrapywać nalepek wystawowych, aukcyjnych lub ramiarskich, a także czyścić i naprawiać we własnym zakresie.

 

Zgłoś dzieło sztuki do bezpłatnej wyceny

Adres
ul. Stefana Batorego 2
31-135 Kraków

Godziny otwarcia
pn.-pt. 10:00-18:00

tel.: +48 795 060 001
tel.: +48 12 341 47 37

 

Wycena dzieła sztuki online

emailbiuro@polskidomaukcyjny.com.pl

Formularz zgłoszenia do bezpłatnej wyceny dzieła sztuki dostępny jest również w zakładce Kontakt.

 

Wycena dzieła sztuki w procesie sprzedaży

Wstępna wycena

Wszystkie zgłoszone do wyceny lub sprzedaży dzieła sztuki poddamy uważnemu oglądowi, a następnie dokonamy ich pierwszej selekcji. Jeśli obiekt nas zainteresuje, skontaktujemy się z Tobą i poddamy go wstępnej wycenie. Wycena dzieła sztuki stanowiąca część procesu sprzedaży jest bezpłatna. Ze względu na duże zainteresowanie odpowiadamy tylko na wybrane zgłoszenia.

Profesjonalne oględziny

Profesjonalne oględziny oraz ostateczna wycena dzieła sztuki odbyć muszą się na żywo. Poprosimy Cię o osobiste dostarczenie dzieła sztuki do siedziby Polskiego Domu Aukcyjnego w Krakowie, a w razie potrzeby pomożemy zorganizować transport. Obiekt sprawdzony zostanie przez najwyższej klasy ekspertów i rzeczoznawców pod kątem autentyczności, stanu zachowania, proweniencji oraz jakości artystycznej. Wówczas podjęta zostanie decyzja o kwalifikacji dzieła sztuki do sprzedaży.

Ostateczna wycena

Po zakwalifikowaniu obiektu do sprzedaży nastąpi jego ostateczna wycena, która określi jego wartość rynkową. Na jej podstawie ustalona zostanie cena wywoławcza oraz estymacja. Cena wywoławcza, to cena od której aukcjoner rozpoczyna licytację dzieła. Estymacja to szacunkowa wartość, jaką obiekt może osiągnąć podczas licytacji.

Aby dowiedzieć się więcej o sprzedaży dzieł sztuki w Polskim Domu Aukcyjnym zachęcamy do zapoznania się z sekcją Jak sprzedać.