40

Kaczki

ID: 911

95 000 - 110 000 zł

4 października 2014 godz. 16:30

Proweniencja

Praca pochodzi ze spuścizny artysty. Po jego śmierci oznaczona pieczęcią spadkobiercy obrazów-Petera Koestera.

44,5 x 56 cm

olej/płótno naklejone na tekturę

Sygnatura

p. d. napis: "A.KOESTER"

Aleksander Koester był wybitnym malarzem niemieckim. Prezentowane „Kaczki” są przykładem najbardziej charakterystycznego motywu malarskiego w twórczości artysty - ptactwa wodnego. Malarz potrafił w mistrzowski sposób przedstawić różnorodność ptasich piór. Tematyka ta przyniosła mu jednocześnie dużą popularność (z tego powodu był również znany jako „kaczka Koester”). Pomysł na ten wątek narodził się prawdopodobnie ok 1896 roku, kiedy po studiach Koester zamieszkał w znanej miejscowości artystycznej Południowego Tyrolu - Klausen.

na odwrocie pieczątka niemiecka: "Aus dem Nachlass des A. Koester Kunstmalers Diessen a./A."

16

Pejzaż górski

Cena wylicytowana: 2 200 zł
31

Pejzaż górski

Cena wylicytowana: 18 000 zł
36

Żaglówki

Cena wylicytowana: 3 000 zł
41

Portret

Cena wylicytowana: 7 000 zł
54

Cena wylicytowana: 2 200 zł
59

Autoportret

Cena wylicytowana: 120 000 zł
62

Podwórko

Cena wylicytowana: 12 000 zł
66

Obszar 148

Cena wylicytowana: 60 000 zł
67

S-IV, 1970

Cena wylicytowana: 7 000 zł
71

Relief

Cena wylicytowana: 20 000 zł
75

Akt

Cena wylicytowana: 4 500 zł
79

Pierwszy ból

Cena wylicytowana: 15 000 zł