19

Podkarpacie

ID: 764

12 000 - 17 000 zł

4 października 2014 godz. 16:30

70 x 101 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "Wł Jarocki"

Górskie pejzaże były ważnym motywem w malarstwie Jarockiego. Powstawały m. in. w 1915 roku, ale również w późniejszym okresie. Słownik Artystów Polskich podaje: „Kozicki i Winkler uważali go za jednego z wybitniejszych pejzażystów tatrzańskich”. Urokliwy, jesienny pejzaż pokazuje uzdolnienia artysty w tej tematyce.