10

Cisza przed burzą

ID: 737

7 500 - 10 000 zł

4 października 2014 godz. 16:30

48 x 68 cm

technika mieszana/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "S Jaxa / 1922"

Datowanie

1922

Soter Jaxa-Małachowski był znanym i cenionym pejzażystą. Istotne miejsce w jego twórczości zajmują m. in. pejzaże marynistyczne. „Cisza przed burzą” oddaje talent tego artysty. Namalowana z zastosowaniem intensywnej kolorystyki i mocno zaakcentowaną barwą łodzi, pomimo prostego motywu, jest pracą wartą zauważenia. Obraz datowany jest na 1922 rok. Rok przed jego powstaniem Jaxa-Małachowski uczestniczył w wystawie w Pałacu Sztuki w Krakowie oraz dwukrotnie w Domu Artystów, zorganizowanej przez Związek Polskich Artystów Plastyków. W 1921 roku miała również miejsce indywidualna ekspozycja prac malarza w krakowskim Domu Artystów.

16

Pejzaż górski

Cena wylicytowana: 2 200 zł
31

Pejzaż górski

Cena wylicytowana: 18 000 zł
36

Żaglówki

Cena wylicytowana: 3 000 zł
41

Portret

Cena wylicytowana: 7 000 zł
54

Cena wylicytowana: 2 200 zł
59

Autoportret

Cena wylicytowana: 120 000 zł
62

Podwórko

Cena wylicytowana: 12 000 zł
66

Obszar 148

Cena wylicytowana: 60 000 zł
67

S-IV, 1970

Cena wylicytowana: 7 000 zł
71

Relief

Cena wylicytowana: 20 000 zł
75

Akt

Cena wylicytowana: 4 500 zł
79

Pierwszy ból

Cena wylicytowana: 15 000 zł