Heimig

Walter Heimig

1881 Wesel, Niemcy - 1955 Düsseldorf, Niemcy

O Artyście

Walter Heimig urodził się w miejscowości Wesel w 1881 roku, zmarł w roku 1955 w Düsseldorfie. Był utalentowanym niemieckim malarzem i litografem, w swojej twórczości inspirującym się m. in. malarstwem weneckim XVIII wieku (np. Pietro Longhi).

Artysta znany był z wykonywania pięknych kobiecych portretów, aktów, scen figuralnych. W zakres jego artystycznych dokonań wliczają się również humorystyczne rysunki, pejzaże i obrazy ołtarzowe do kościołów (np. Chrystusa Ukrzyżowanego do kościoła w Vohl-Marienhagen).

Heimig był studentem Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie. Jego profesorami byli Eduard von Gebhardt i Claus Meyer. Malarz uzupełniał swoją wiedzę również w Paryżu.

Heimig aktywnie uczestniczył w wystawach artystycznych. Swoje prace prezentował na Wielkich Berlińskich Wystawach Sztuki (od 1907 roku), w Glaspalast w Monachium, a także w Kolonii, Stuttgarcie, Wiesbaden czy Düsseldorfie. Podczas I wojny światowej pełnił służbę na froncie wschodnim. Obrazy Waltera Heimiga wzbogacają zbiory muzealne m. in. w Düsseldorfie.

Przeczytaj więcej Mniej

Zgłoś obiekt na aukcję

Obecnie w ofercie

Brak aktualnych ofert

Obiekty archiwalne

Kawiarnia

I Aukcja Sztuki Polskiego Domu Aukcyjnego - 4.10.2014, 4 października 2014 godz. 16:30