Kawiarnia

ID: 1029

56,4 x 56,4 cm

olej/sklejka

Sygnatura

sygn. l. d.: "w. heimig"

Niezwykle urokliwa scena rodzajowa autorstwa niemieckiego artysty Waltera Heimiga, jest interesującym przykładem jego twórczości. Malarz w charakterystyczny dla siebie sposób tworzył sylwetki postaci, bez nadmiernej dbałości o precyzyjne oddanie fizjonomii portretowanych osób, jednak z wyjątkową dla siebie subtelnością i umiejętnością operowania światłem i barwą kolorystyczną. „Kawiarnia” jest pracą dobrze oddającą uliczny gwar i nastrój miejskiego życia.