45

Układ LV/126

ID: 1497

14 000 - 16 000 zł

24 października 2019 godz. 19:30

49 x 45,3 cm

technika własna/płótno

Sygnatura

sygn. na krośnie: "Mieczysław Wiśniewski"

Datowanie

2002

Profesor akademicki, uczestnik kilkuset wystaw krajowych i zagranicznych, autor różnorodnych projektów artystycznych: od malarstwa sztalugowego, po kompozycje kolażowe i mozaiki. Poszukiwania Mieczysława Wiśniewskiego obejmowały obszar abstrakcji geometrycznej i malarstwa strukturalnego. Prace artysty były wynikiem eksperymentowania w zakresie materii dzieła sztuki, geometrii czy światłocienia. Dwukolorowy „Układ” z „zapadającą się” powierzchnią dzieła można zaliczyć do typowych obiektów artysty. Intrygująca jest nie tylko forma, ale i zagadnienia związane ze światłem nad którymi pracował Wiśniewski.

na odwrocie kartka z autorskim opisem pracy: Mieczysław Wiśniewski / Toruń / „UKŁAD LV/126” – 2002 / tech. własna 49 x 45

Proweniencja: