45

Układ LV/126

ID: 1497

14 000 - 16 000 zł

24 października 2019 godz. 19:30

49 x 45,3 cm

technika własna/płótno

Sygnatura

sygn. na krośnie: "Mieczysław Wiśniewski"

Datowanie

2002

Profesor akademicki, uczestnik kilkuset wystaw krajowych i zagranicznych, autor różnorodnych projektów artystycznych: od malarstwa sztalugowego, po kompozycje kolażowe i mozaiki. Poszukiwania Mieczysława Wiśniewskiego obejmowały obszar abstrakcji geometrycznej i malarstwa strukturalnego. Prace artysty były wynikiem eksperymentowania w zakresie materii dzieła sztuki, geometrii czy światłocienia. Dwukolorowy „Układ” z „zapadającą się” powierzchnią dzieła można zaliczyć do typowych obiektów artysty. Intrygująca jest nie tylko forma, ale i zagadnienia związane ze światłem nad którymi pracował Wiśniewski.

na odwrocie kartka z autorskim opisem pracy: Mieczysław Wiśniewski / Toruń / „UKŁAD LV/126” – 2002 / tech. własna 49 x 45

Proweniencja:

Wizja Napoleona

Cena wylicytowana: 22 000 zł
6

Mężczyźni

Cena wylicytowana: 9 500 zł
8

Lwów nocą

Cena wylicytowana: 9 000 zł
17

Żółte róże

Cena wylicytowana: 8 500 zł
18

Nad Sekwaną

Cena wylicytowana: 4 500 zł
20

Cena wylicytowana: 5 000 zł
21

Zimowe roztopy

Cena wylicytowana: 3 000 zł
22

Nad morzem

Cena wylicytowana: 2 900 zł
27

Dziewczynka z motylem

Cena wylicytowana: 350 000 zł
28

Akt

Cena wylicytowana: 90 000 zł
29

Arka

Cena wylicytowana: 60 000 zł
30

Pejzaż z lokomotywą – praca dwustronna

Cena wylicytowana: 130 000 zł
34

Przemyśl

Cena wylicytowana: 27 000 zł
35

Mandylion

Cena wylicytowana: 20 000 zł
38

Zapis

Cena wylicytowana: 17 000 zł
40

Urojenie 5

Cena wylicytowana: 8 000 zł
42

Asymetria 110

Cena wylicytowana: 21 000 zł
43

Podwójne koła

Cena wylicytowana: 4 000 zł
50

Teofan

Cena wylicytowana: 2 500 zł
56

Kissing Tears Away

Cena wylicytowana: 11 000 zł
57

Okno

Cena wylicytowana: 12 000 zł
60

Szczury

Cena wylicytowana: 5 000 zł
62

Rebeka

Cena wylicytowana: 23 000 zł
63

KO MARY

Cena wylicytowana: 6 000 zł
65

Noc dzień noc

Cena wylicytowana: 1 500 zł
66

Przegięcie

Cena wylicytowana: 14 000 zł