42

Asymetria 110

ID: 1488

20 000 - 22 000 zł

24 października 2019 godz. 19:30

140 x 100 cm

akryl/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Zbigniew DŁUBAK · ASYMETRIA 110 · 1998 · akryl 140 x 100 cm"

Muzeum Modern Art, Hünfeld, 2002

Datowanie

1998

Nowatorski fotograf, malarz, teoretyk sztuki i wykładowca, stał się wpływową postacią w dziedzinie sztuk wizualnych. Cykl „Asymetrie”, z którego pochodzi oferowana praca, to jeden z ważniejszych projektów artystycznych Zbigniewa Dłubaka. Jego podsumowanie obejmujące blisko dwudziestoletni okres pracy, miało miejsce na indywidualnej wystawie w warszawskiej Zachęcie w 2003 roku. Na cykl składały się fotografie i obrazy, odwołujące się do konstruktywizmu. Kompozycja z 1998 roku bazuje na oszczędnej formie i gamie kolorystycznej. Prostota, a jednocześnie wyrazistość malarskiego gestu budują specyficzną harmonię dzieła.

Proweniencja:

Wizja Napoleona

Cena wylicytowana: 22 000 zł
6

Mężczyźni

Cena wylicytowana: 9 500 zł
8

Lwów nocą

Cena wylicytowana: 9 000 zł
17

Żółte róże

Cena wylicytowana: 8 500 zł
18

Nad Sekwaną

Cena wylicytowana: 4 500 zł
20

Cena wylicytowana: 5 000 zł
21

Zimowe roztopy

Cena wylicytowana: 3 000 zł
22

Nad morzem

Cena wylicytowana: 2 900 zł
27

Dziewczynka z motylem

Cena wylicytowana: 350 000 zł
28

Akt

Cena wylicytowana: 90 000 zł
29

Arka

Cena wylicytowana: 60 000 zł
30

Pejzaż z lokomotywą – praca dwustronna

Cena wylicytowana: 130 000 zł
34

Przemyśl

Cena wylicytowana: 27 000 zł
35

Mandylion

Cena wylicytowana: 20 000 zł
38

Zapis

Cena wylicytowana: 17 000 zł
40

Urojenie 5

Cena wylicytowana: 8 000 zł
43

Podwójne koła

Cena wylicytowana: 4 000 zł
50

Teofan

Cena wylicytowana: 2 500 zł
56

Kissing Tears Away

Cena wylicytowana: 11 000 zł
57

Okno

Cena wylicytowana: 12 000 zł
60

Szczury

Cena wylicytowana: 5 000 zł
62

Rebeka

Cena wylicytowana: 23 000 zł
63

KO MARY

Cena wylicytowana: 6 000 zł
65

Noc dzień noc

Cena wylicytowana: 1 500 zł
66

Przegięcie

Cena wylicytowana: 14 000 zł