Asymetria 110
20 000 - 22 000 zł
24 października 2019 godz. 19:30
Eröffnung. Otwarcie. Opening. Serigrafie i teksty 1974–1983 – teka 75 serigrafii
Golden Mountains, 2019, z cyklu: I still need your love after all that I’ve done
20 000 - 22 000 zł
140 x 100 cm
akryl/płótno
Sygnatura
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Zbigniew DŁUBAK · ASYMETRIA 110 · 1998 · akryl 140 x 100 cm"
Muzeum Modern Art, Hünfeld, 2002
Datowanie
1998
Nowatorski fotograf, malarz, teoretyk sztuki i wykładowca, stał się wpływową postacią w dziedzinie sztuk wizualnych. Cykl „Asymetrie”, z którego pochodzi oferowana praca, to jeden z ważniejszych projektów artystycznych Zbigniewa Dłubaka. Jego podsumowanie obejmujące blisko dwudziestoletni okres pracy, miało miejsce na indywidualnej wystawie w warszawskiej Zachęcie w 2003 roku. Na cykl składały się fotografie i obrazy, odwołujące się do konstruktywizmu. Kompozycja z 1998 roku bazuje na oszczędnej formie i gamie kolorystycznej. Prostota, a jednocześnie wyrazistość malarskiego gestu budują specyficzną harmonię dzieła.
Proweniencja: