41

Pejzaż 7

ID: 1486

18 000–22 000 zł

24 października 2019 godz. 19:30

62,2 x 41,2 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. d.: "R. ZIEMSKI"

Ognista czerwień, pomarańcz, plamy chłodnego błękitu, bieli, zieleni – fascynująca mieszanka barw o nieoczywistych kształtach zamkniętych w kompozycji „Pejzaż 7” z 1985 roku. Gęste warstwy olejnej farby i widoczna ekspresja kładzionych plam bliskie są sztuce informel, tak ważnej dla twórczości artysty. Znakomity profesor akademicki zajmował się zagadnieniami barwy i materii dzieła sztuki. W swoich kompozycjach abstrakcyjnych z upodobaniem łączył kontrastowe kolory. W latach 80., kiedy powstała omawiana praca, artysta uczestniczył w wystawach „75 lat warszawskiej ASP”, „Widzenie natury” czy „W hołdzie Witkacemu”.

na odwrocie napis autorski: RAJMUND ZIEMSKI / PEJZAŻ 7 / 62 X 41 / 1985;

na krośnie oznaczenia: 7174/1

Proweniencja:

Wizja Napoleona

Cena wylicytowana: 22 000 zł
6

Mężczyźni

Cena wylicytowana: 9 500 zł
8

Lwów nocą

Cena wylicytowana: 9 000 zł
17

Żółte róże

Cena wylicytowana: 8 500 zł
18

Nad Sekwaną

Cena wylicytowana: 4 500 zł
20

Cena wylicytowana: 5 000 zł
21

Zimowe roztopy

Cena wylicytowana: 3 000 zł
22

Nad morzem

Cena wylicytowana: 2 900 zł
27

Dziewczynka z motylem

Cena wylicytowana: 350 000 zł
28

Akt

Cena wylicytowana: 90 000 zł
29

Arka

Cena wylicytowana: 60 000 zł
30

Pejzaż z lokomotywą – praca dwustronna

Cena wylicytowana: 130 000 zł
34

Przemyśl

Cena wylicytowana: 27 000 zł
35

Mandylion

Cena wylicytowana: 20 000 zł
38

Zapis

Cena wylicytowana: 17 000 zł
40

Urojenie 5

Cena wylicytowana: 8 000 zł
42

Asymetria 110

Cena wylicytowana: 21 000 zł
43

Podwójne koła

Cena wylicytowana: 4 000 zł
50

Teofan

Cena wylicytowana: 2 500 zł
56

Kissing Tears Away

Cena wylicytowana: 11 000 zł
57

Okno

Cena wylicytowana: 12 000 zł
60

Szczury

Cena wylicytowana: 5 000 zł
62

Rebeka

Cena wylicytowana: 23 000 zł
63

KO MARY

Cena wylicytowana: 6 000 zł
65

Noc dzień noc

Cena wylicytowana: 1 500 zł
66

Przegięcie

Cena wylicytowana: 14 000 zł