Pejzaż 7
18 000–22 000 zł
24 października 2019 godz. 19:30
Eröffnung. Otwarcie. Opening. Serigrafie i teksty 1974–1983 – teka 75 serigrafii
Golden Mountains, 2019, z cyklu: I still need your love after all that I’ve done
18 000–22 000 zł
62,2 x 41,2 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. l. d.: "R. ZIEMSKI"
Ognista czerwień, pomarańcz, plamy chłodnego błękitu, bieli, zieleni – fascynująca mieszanka barw o nieoczywistych kształtach zamkniętych w kompozycji „Pejzaż 7” z 1985 roku. Gęste warstwy olejnej farby i widoczna ekspresja kładzionych plam bliskie są sztuce informel, tak ważnej dla twórczości artysty. Znakomity profesor akademicki zajmował się zagadnieniami barwy i materii dzieła sztuki. W swoich kompozycjach abstrakcyjnych z upodobaniem łączył kontrastowe kolory. W latach 80., kiedy powstała omawiana praca, artysta uczestniczył w wystawach „75 lat warszawskiej ASP”, „Widzenie natury” czy „W hołdzie Witkacemu”.
na odwrocie napis autorski: RAJMUND ZIEMSKI / PEJZAŻ 7 / 62 X 41 / 1985;
na krośnie oznaczenia: 7174/1
Proweniencja: