6

Mężczyźni

ID: 429

8 000 - 12 000 zł

24 października 2019 godz. 19:30

23 x 35 cm w św. p -p.

tusz lawowany/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "JMalczewski" (ołówkiem)

Datowanie

ok. 1875

Wybitny przedstawiciel symbolizmu, twórca rozbudowanych, olejnych kompozycji z motywami mitologicznymi czy egzystencjalnymi, tym razem daje się poznać jako malarz swobodnie operujący tuszem.

na odwrocie okrągła pieczęć: "ZE ZBIOROW MARJI MALCZEWSKIEJ"

Proweniencja:

Znana i lubiana tematyka portretowa przedstawiona została w monochromatycznej kolorystyce, co podkreśla bezpretensjonalność i oszczędność jej formy. Atutem obrazu jest pieczęć potwierdzająca pochodzenie ze zbiorów Marii Malczewskiej.