5 000 - 7 000 zł
24 października 2019 godz. 19:30
Eröffnung. Otwarcie. Opening. Serigrafie i teksty 1974–1983 – teka 75 serigrafii
Golden Mountains, 2019, z cyklu: I still need your love after all that I’ve done
5 000 - 7 000 zł
16,5 x 12,4 cm
akryl/sklejka
Sygnatura
sygn. i dat. na odwrocie: "T Rudowicz / 1977 r."
Datowanie
1977
W swojej twórczości członkini II Grupy Krakowskiej czerpała inspiracje z surrealizmu, taszyzmu czy malarstwa abstrakcyjnego. Na przełomie lat 50. i 60. rozpoczęła tworzenie charakterystycznych kolaży. Pochodząca z II poł. lat 70. kompozycja to przykład rozpoznawalnego stylu artystki. Obiekty Teresy Rudowicz to specyficzne mikroświaty. Na niewielkich formatach umieszczała bogactwo elementów: drobne przedmioty codziennego użytku, fragmenty manuskryptów czy fotografie.
Proweniencja: