47

Akt

ID: 2079

8 000 - 10 000 zł

24 października 2019 godz. 19:30

Proweniencja

- kolekcja Wojciecha Fibaka - kolekcja prywatna, Polska

49 x 63,5 cm w św. p-p.

pastel/papier

Sygnatura

sygn. i dat. u dołu: "FS [inicjał wiązany] / 1688 w [litera w kółku]"

Datowanie

1988

Inspiracje sztuką baroku były jednym z wyznaczników twórczości Franciszka Starowieyskiego. Artysta antydatował swoje prace o 300 lat wstecz, począwszy od 1970 roku. W jego obrazach pojawiają się czaszki, kości czy ptasie głowy. Bliskie turpizmowi kompozycje, deformacje wprowadzane przez artystę, często miały charakter prowokacyjny. Znakomity rysownik, mistrz plakatu, swobodnie posługiwał się groteską i metaforą. W malarstwie Starowieyskiego, nawiązującym do surrealizmu, powraca temat ludzkiego ciała i nieuchronności przemijania.

Wizja Napoleona

Cena wylicytowana: 22 000 zł
6

Mężczyźni

Cena wylicytowana: 9 500 zł
8

Lwów nocą

Cena wylicytowana: 9 000 zł
17

Żółte róże

Cena wylicytowana: 8 500 zł
18

Nad Sekwaną

Cena wylicytowana: 4 500 zł
20

Cena wylicytowana: 5 000 zł
21

Zimowe roztopy

Cena wylicytowana: 3 000 zł
22

Nad morzem

Cena wylicytowana: 2 900 zł
27

Dziewczynka z motylem

Cena wylicytowana: 350 000 zł
28

Akt

Cena wylicytowana: 90 000 zł
29

Arka

Cena wylicytowana: 60 000 zł
30

Pejzaż z lokomotywą – praca dwustronna

Cena wylicytowana: 130 000 zł
34

Przemyśl

Cena wylicytowana: 27 000 zł
35

Mandylion

Cena wylicytowana: 20 000 zł
38

Zapis

Cena wylicytowana: 17 000 zł
40

Urojenie 5

Cena wylicytowana: 8 000 zł
42

Asymetria 110

Cena wylicytowana: 21 000 zł
43

Podwójne koła

Cena wylicytowana: 4 000 zł
50

Teofan

Cena wylicytowana: 2 500 zł
56

Kissing Tears Away

Cena wylicytowana: 11 000 zł
57

Okno

Cena wylicytowana: 12 000 zł
60

Szczury

Cena wylicytowana: 5 000 zł
62

Rebeka

Cena wylicytowana: 23 000 zł
63

KO MARY

Cena wylicytowana: 6 000 zł
65

Noc dzień noc

Cena wylicytowana: 1 500 zł
66

Przegięcie

Cena wylicytowana: 14 000 zł