Lwów nocą
11 000 - 15 000 zł
24 października 2019 godz. 19:30
Eröffnung. Otwarcie. Opening. Serigrafie i teksty 1974–1983 – teka 75 serigrafii
Golden Mountains, 2019, z cyklu: I still need your love after all that I’ve done
11 000 - 15 000 zł
59,3 x 89 cm w świetle ramy
pastel, gwasz/papier
Sygnatura
sygn. p. d.: "Odo Dobrowolski"
Nastrojowy miejski nokturn związanego ze Lwowem artysty. Dobrowolski szczególnie upodobał sobie motywy architektoniczne Paryża i Lwowa. Znakomicie posługiwał się techniką pastelu, akwarelą czy gwaszem. Oferowana duża kompozycja pięknie oddaje kontrasty światła i zimowego półmroku ujęte w motywie ruchliwej ulicy. Prace artysty znajdują się w zbiorach m. in. Lwowskiej Galerii Sztuki, Biblioteki Narodowej w Warszawie czy Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie.
Proweniencja: