54

Kompozycja I

ID: 1515

2 200 zł

3 000 - 4 000 zł

24 października 2019 godz. 19:30

Proweniencja

15 x 15 cm

gwasz/karton

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "J Chwałczyk / 1990" (ołówkiem)

Datowanie

1990

Prace malarskie z dojrzałego okresu twórczości jednego z czołowych artystów awangardowych powojennej Polski. Absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, twórcę sztuki mail art i nowatorskich instalacji przestrzennych, zaliczyć można do grona tych konceptualistów, którzy większość artystycznej drogi poświęcili zgłębianiu wyraźnie zakreślonej problematyki.

Dla Jana Chwałczyka od drugiej połowy lat 60. głównym przedmiotem artystycznych eksperymentów stało się światło i barwa. „[...] próbował unaocznić samo światło i barwę, pokazując zarazem ich pokrewieństwo. Inspiracją był dla artysty naukowy opis światła i barwy, sprowadzający oba zjawiska do siebie nawzajem na poziomie fizykalnych własności” – wyjaśniała Maria Matuszkiewicz. W 1990 roku, z którego pochodzą sygnowane przez twórcę kompozycje, uczestniczył wspólnie z Wandą Gołkowską w wystawie „Zeichen und Licht” organizowaną przez Galerię New Space w Fuldzie.

Wizja Napoleona

Cena wylicytowana: 22 000 zł
6

Mężczyźni

Cena wylicytowana: 9 500 zł
8

Lwów nocą

Cena wylicytowana: 9 000 zł
17

Żółte róże

Cena wylicytowana: 8 500 zł
18

Nad Sekwaną

Cena wylicytowana: 4 500 zł
20

Cena wylicytowana: 5 000 zł
21

Zimowe roztopy

Cena wylicytowana: 3 000 zł
22

Nad morzem

Cena wylicytowana: 2 900 zł
27

Dziewczynka z motylem, 1906

Cena wylicytowana: 350 000 zł
28

Akt

Cena wylicytowana: 90 000 zł
29

Arka

Cena wylicytowana: 60 000 zł
30

Pejzaż z lokomotywą – praca dwustronna

Cena wylicytowana: 130 000 zł
34

Przemyśl

Cena wylicytowana: 27 000 zł
35

Mandylion

Cena wylicytowana: 20 000 zł
38

Zapis

Cena wylicytowana: 17 000 zł
40

Urojenie 5

Cena wylicytowana: 8 000 zł
42

Asymetria 110

Cena wylicytowana: 21 000 zł
43

Podwójne koła

Cena wylicytowana: 4 000 zł
50

Teofan

Cena wylicytowana: 2 500 zł
56

Kissing Tears Away

Cena wylicytowana: 11 000 zł
57

Okno

Cena wylicytowana: 12 000 zł
60

Szczury

Cena wylicytowana: 5 000 zł
62

Rebeka

Cena wylicytowana: 23 000 zł
63

KO MARY

Cena wylicytowana: 6 000 zł
65

Noc dzień noc

Cena wylicytowana: 1 500 zł
66

Przegięcie

Cena wylicytowana: 14 000 zł