4

Koński targ

ID: 423

60 000 - 70 000 zł

24 października 2019 godz. 19:30

Proweniencja

kolekcja prywatna, Kanada

55,4 x 80,4 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "W.Velten / München"; u dołu ramy tabliczka z opisem pracy: "WILLEM VELTEN, MUNICH / THE HORSE MARKET”

Znakomity malarz urodzony w Petersburgu, większość życia związany z Monachium (zamieszkał tam w 1870 roku). Prace artysty wzbogacają zbiory muzeów w Buffalo w Stanach Zjednoczonych, Galerii Miejskiej i Galerii Narodowej w Monachium czy Galerii Narodowej w Pradze. Na polskim rynku antykwarycznym stanowią unikat. Velten specjalizował się w malarstwie rodzajowym, scenach z polowań i życia żołnierzy. Wysokiej klasy artystycznej XIX-wieczny obraz artysty powstał w okresie monachijskim. Scena końskiego targu charakteryzuje się dynamicznością i interesującą kompozycją. Zwraca uwagę stonowana kolorystyka pracy.

u dołu ramy tabliczka z opisem pracy: "WILLEM VELTEN, MUNICH / THE HORSE MARKET”; na odwrocie nalepki z oznaczeniami: "1689" i "A6091"