4

Koński targ

ID: 423

60 000 - 70 000 zł

24 października 2019 godz. 19:30

Proweniencja

kolekcja prywatna, Kanada

55,4 x 80,4 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "W.Velten / München"; u dołu ramy tabliczka z opisem pracy: "WILLEM VELTEN, MUNICH / THE HORSE MARKET”

Znakomity malarz urodzony w Petersburgu, większość życia związany z Monachium (zamieszkał tam w 1870 roku). Prace artysty wzbogacają zbiory muzeów w Buffalo w Stanach Zjednoczonych, Galerii Miejskiej i Galerii Narodowej w Monachium czy Galerii Narodowej w Pradze. Na polskim rynku antykwarycznym stanowią unikat. Velten specjalizował się w malarstwie rodzajowym, scenach z polowań i życia żołnierzy. Wysokiej klasy artystycznej XIX-wieczny obraz artysty powstał w okresie monachijskim. Scena końskiego targu charakteryzuje się dynamicznością i interesującą kompozycją. Zwraca uwagę stonowana kolorystyka pracy.

u dołu ramy tabliczka z opisem pracy: "WILLEM VELTEN, MUNICH / THE HORSE MARKET”; na odwrocie nalepki z oznaczeniami: "1689" i "A6091"

Wizja Napoleona

Cena wylicytowana: 22 000 zł
6

Mężczyźni

Cena wylicytowana: 9 500 zł
8

Lwów nocą

Cena wylicytowana: 9 000 zł
17

Żółte róże

Cena wylicytowana: 8 500 zł
18

Nad Sekwaną

Cena wylicytowana: 4 500 zł
20

Cena wylicytowana: 5 000 zł
21

Zimowe roztopy

Cena wylicytowana: 3 000 zł
22

Nad morzem

Cena wylicytowana: 2 900 zł
27

Dziewczynka z motylem, 1906

Cena wylicytowana: 350 000 zł
28

Akt

Cena wylicytowana: 90 000 zł
29

Arka

Cena wylicytowana: 60 000 zł
30

Pejzaż z lokomotywą – praca dwustronna

Cena wylicytowana: 130 000 zł
34

Przemyśl

Cena wylicytowana: 27 000 zł
35

Mandylion

Cena wylicytowana: 20 000 zł
38

Zapis

Cena wylicytowana: 17 000 zł
40

Urojenie 5

Cena wylicytowana: 8 000 zł
42

Asymetria 110

Cena wylicytowana: 21 000 zł
43

Podwójne koła

Cena wylicytowana: 4 000 zł
50

Teofan

Cena wylicytowana: 2 500 zł
56

Kissing Tears Away

Cena wylicytowana: 11 000 zł
57

Okno

Cena wylicytowana: 12 000 zł
60

Szczury

Cena wylicytowana: 5 000 zł
62

Rebeka

Cena wylicytowana: 23 000 zł
63

KO MARY

Cena wylicytowana: 6 000 zł
65

Noc dzień noc

Cena wylicytowana: 1 500 zł
66

Przegięcie

Cena wylicytowana: 14 000 zł