32

Scena z motywem orientalnym – praca dwustronna

ID: 1465

6 000–8 000 zł

24 października 2019 godz. 19:30

22,3 x 26,5 w św. p-p.

gwasz/papier

Sygnatura

sygn. na odwrocie: "J. N."

Oryginalna kompozycja ze sceną rodzajową w bliskowschodnim klimacie. Ciekawe zastosowanie czarnego tła podkreśla kolorystyczną różnorodność charakterystyczną dla orientalnych motywów. Prezentowana praca to kolekcjonerska perełka dla miłośników twórczości Nowosielskiego. Pochodzi najprawdopodobniej z lat 50., kiedy to artysta podczas pobytu w Łodzi projektował kostiumy i scenografie dla teatrów lalkowych. Dwustronna kompozycja na odwrocie przedstawia portret wykonany typową dla artysty łagodną, precyzyjnie rysowaną linią.

na odwrocie portret wykonany tuszem

Proweniencja:

- kolekcja prywatna, Polska – dar od artysty