Scena z motywem orientalnym – praca dwustronna
6 000–8 000 zł
24 października 2019 godz. 19:30
Eröffnung. Otwarcie. Opening. Serigrafie i teksty 1974–1983 – teka 75 serigrafii
Golden Mountains, 2019, z cyklu: I still need your love after all that I’ve done
6 000–8 000 zł
22,3 x 26,5 w św. p-p.
gwasz/papier
Sygnatura
sygn. na odwrocie: "J. N."
Oryginalna kompozycja ze sceną rodzajową w bliskowschodnim klimacie. Ciekawe zastosowanie czarnego tła podkreśla kolorystyczną różnorodność charakterystyczną dla orientalnych motywów. Prezentowana praca to kolekcjonerska perełka dla miłośników twórczości Nowosielskiego. Pochodzi najprawdopodobniej z lat 50., kiedy to artysta podczas pobytu w Łodzi projektował kostiumy i scenografie dla teatrów lalkowych. Dwustronna kompozycja na odwrocie przedstawia portret wykonany typową dla artysty łagodną, precyzyjnie rysowaną linią.
na odwrocie portret wykonany tuszem
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Polska – dar od artysty