26

Słoneczny dzień

ID: 1451

30 000 - 35 000 zł

24 października 2019 godz. 19:30

50 x 70 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i opisany l. d.: "La giornata sole… / F. M. Wygrzywalski"

Urokliwa scena rodzajowa znanego z motywów orientalnych i marynistycznych malarza. Pogodne, rozświetlone barwy i roześmiane postaci dzieci na plaży sprawiają, że obraz nastraja optymizmem. Artysta nieczęsto malował dzieci, stąd oferowana kompozycja, pomimo typowego nadmorskiego pejzażu, warta jest szczególnej uwagi. Wygrzywalski przebywał we Włoszech (w Rzymie zamieszkał w 1900 roku), stąd nie dziwi umieszczony na obrazie przez artystę jego włoski tytuł. W kompozycji widać charakterystyczny realizm przedstawienia i umiejętność ukazywania subtelnego światła.

Proweniencja:

Wizja Napoleona

Cena wylicytowana: 22 000 zł
6

Mężczyźni

Cena wylicytowana: 9 500 zł
8

Lwów nocą

Cena wylicytowana: 9 000 zł
17

Żółte róże

Cena wylicytowana: 8 500 zł
18

Nad Sekwaną

Cena wylicytowana: 4 500 zł
20

Cena wylicytowana: 5 000 zł
21

Zimowe roztopy

Cena wylicytowana: 3 000 zł
22

Nad morzem

Cena wylicytowana: 2 900 zł
27

Dziewczynka z motylem

Cena wylicytowana: 350 000 zł
28

Akt

Cena wylicytowana: 90 000 zł
29

Arka

Cena wylicytowana: 60 000 zł
30

Pejzaż z lokomotywą – praca dwustronna

Cena wylicytowana: 130 000 zł
34

Przemyśl

Cena wylicytowana: 27 000 zł
35

Mandylion

Cena wylicytowana: 20 000 zł
38

Zapis

Cena wylicytowana: 17 000 zł
40

Urojenie 5

Cena wylicytowana: 8 000 zł
42

Asymetria 110

Cena wylicytowana: 21 000 zł
43

Podwójne koła

Cena wylicytowana: 4 000 zł
50

Teofan

Cena wylicytowana: 2 500 zł
56

Kissing Tears Away

Cena wylicytowana: 11 000 zł
57

Okno

Cena wylicytowana: 12 000 zł
60

Szczury

Cena wylicytowana: 5 000 zł
62

Rebeka

Cena wylicytowana: 23 000 zł
63

KO MARY

Cena wylicytowana: 6 000 zł
65

Noc dzień noc

Cena wylicytowana: 1 500 zł
66

Przegięcie

Cena wylicytowana: 14 000 zł