26

Słoneczny dzień

ID: 1451

30 000 - 35 000 zł

24 października 2019 godz. 19:30

50 x 70 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i opisany l. d.: "La giornata sole… / F. M. Wygrzywalski"

Urokliwa scena rodzajowa znanego z motywów orientalnych i marynistycznych malarza. Pogodne, rozświetlone barwy i roześmiane postaci dzieci na plaży sprawiają, że obraz nastraja optymizmem. Artysta nieczęsto malował dzieci, stąd oferowana kompozycja, pomimo typowego nadmorskiego pejzażu, warta jest szczególnej uwagi. Wygrzywalski przebywał we Włoszech (w Rzymie zamieszkał w 1900 roku), stąd nie dziwi umieszczony na obrazie przez artystę jego włoski tytuł. W kompozycji widać charakterystyczny realizm przedstawienia i umiejętność ukazywania subtelnego światła.

Proweniencja: