Pejzaż (Sad owocowy), przed 1913

ID: 5985

170 000 zł

190 000 - 210 000 zł

1 czerwca 2023 godz. 18:00

Proweniencja

65,2 x 92,3 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. d.: "Kramsztyk"

Datowanie

przed 1913

na krośnie widoczny fragment napisu (uszkodzony): "… sklep…"

Obraz reprodukowany:

- „Świat” 1913, nr 48, s. 4 (il. cz.-b.).

- Roman Kramsztyk 1885-1942. Wystawa monograficzna luty-marzec 1997, pod red. R. Piątkowskiej i M. Tarnowskiej, Żydowski Instytut Historyczny - Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1997, s. 177, poz. 18 (il. cz.-b.) [tu obraz wymieniony jako zaginiony].

Wystawiany w Krakowie w 1913 roku i we Lwowie rok później efektowny pejzaż wybitnego artysty przełomu wieków. Kramsztyk nawiązywał do francuskiego postimpresjonizmu. Tematyka pejzażowa inspirowana chociażby pobytami malarza we Francji i Hiszpanii, pozostawała jedną z kluczowych. Namalowany z niezwykłą intuicją kolorystyczną widok na sad reprodukowany jest w materiałach o artyście. W nastrojowej, nasyconej światłem kompozycji widać mistrzostwo techniki malarskiej i energiczny dukt pędzla.

6

Pejzaż z makami

Cena wylicytowana: 80 000 zł
7

Kwiaty

Cena wylicytowana: 170 000 zł
9

Tryptyk, 1921

Cena wylicytowana: 70 000 zł
Rezerwacja
14

Zagłoba zdobywa chorągiew kozacką

Cena wylicytowana: 35 000 zł
15

Michał Wołodyjowski na stepie

Cena wylicytowana: 35 000 zł
16

Ułan z koniem

Cena wylicytowana: 26 000 zł
18

Scena z polowania, 1942

Cena wylicytowana: 12 000 zł
21

Na łące

Cena wylicytowana: 8 000 zł
28

Skalisty brzeg

Cena wylicytowana: 8 500 zł
32

Modlitwa

Cena wylicytowana: 3 800 zł
45

Cena wylicytowana: 3 800 zł
52

Pejzaż architektoniczny, 1973

Cena wylicytowana: 1 800 zł