4

Kobieta z dzieckiem

ID: 5987

12 000 - 17 000 zł

1 czerwca 2023 godz. 18:00

Proweniencja

57 x 33,5 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. p. d.: "Słodki"

Obrazy tego wykształconego w Monachium artysty można podziwiać w zbiorach m. in. Muzeum w Tel-Awiwie, Muzeum Sztuki En Charod w Izraelu, Muzeum Narodowego w Warszawie czy Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie. Twórczość artysty była wypadkową znaczących kierunków artystycznych początku XX wieku. Można w niej odnaleźć echa kubizmu, fowizmu czy ekspresjonizmu. Prace Marcela Słodkiego nieczęsto pojawiają się na rynku antykwarycznym, chociaż jego malarstwo były doceniane już za życia artysty. Indywidualne wystawy w okresie międzywojennym odbyły się przykładowo w Zurychu i Paryżu.

6

Pejzaż z makami

Cena wylicytowana: 80 000 zł
7

Kwiaty

Cena wylicytowana: 170 000 zł
9

Tryptyk, 1921

Cena wylicytowana: 70 000 zł
Rezerwacja
14

Zagłoba zdobywa chorągiew kozacką

Cena wylicytowana: 35 000 zł
15

Michał Wołodyjowski na stepie

Cena wylicytowana: 35 000 zł
16

Ułan z koniem

Cena wylicytowana: 26 000 zł
18

Scena z polowania, 1942

Cena wylicytowana: 12 000 zł
21

Na łące

Cena wylicytowana: 8 000 zł
28

Skalisty brzeg

Cena wylicytowana: 8 500 zł
32

Modlitwa

Cena wylicytowana: 3 800 zł
45

Cena wylicytowana: 3 800 zł
52

Pejzaż architektoniczny, 1973

Cena wylicytowana: 1 800 zł