21

Na łące

ID: 6023

10 000 - 12 000 zł

1 czerwca 2023 godz. 18:00

Proweniencja

12,5 x 21 cm w świetle ramy

olej/deska

na odwrocie opisany: "KAMOCKI" oraz napisy (nieczytelne)

Do pracy dołączony certyfikat autentyczności z dnia 30.10.2012.

Artysta był utalentowanym uczniem Jana Stanisławskiego i przedstawicielem krakowskiej szkoły pejzażowej. Oferowana praca jest znakomitym przykładem jego talentu. Kamocki był wielkim miłośnikiem natury, w tym wiejskich widoków z okolic Krakowa. Fakt, że artysta malował wyłącznie w plenerze, nadaje jego pejzażom, w tym pracy „Na łące”, szczególny walor uchwycenia wrażeń malarza w chwili obserwacji przyrody.

Schroeder A., Stanisław Kamocki, [w:] „Sztuki Piękne. Miesięcznik poświęcony architekturze, rzeźbie, malarstwu, grafice i zdobnictwu”, r. 4, Wydawnictwo Polskiego Instytutu Sztuk Pięknych, nakład Drukarni Narodowej w Krakowie, Kraków 1927-1928.

6

Pejzaż z makami

Cena wylicytowana: 80 000 zł
7

Kwiaty

Cena wylicytowana: 170 000 zł
9

Tryptyk, 1921

Cena wylicytowana: 70 000 zł
Rezerwacja
14

Zagłoba zdobywa chorągiew kozacką

Cena wylicytowana: 35 000 zł
15

Michał Wołodyjowski na stepie

Cena wylicytowana: 35 000 zł
16

Ułan z koniem

Cena wylicytowana: 26 000 zł
18

Scena z polowania, 1942

Cena wylicytowana: 12 000 zł
28

Skalisty brzeg

Cena wylicytowana: 8 500 zł
32

Modlitwa

Cena wylicytowana: 3 800 zł
45

Cena wylicytowana: 3 800 zł
52

Pejzaż architektoniczny, 1973

Cena wylicytowana: 1 800 zł