Seria zimowa XIV
2 000 - 3 000 zł
28 kwietnia 2016 godz. 19:30
Church of England według Gilberta & George'a, w roli głównej Angelina Jolie jako Lara Croft
2 000 - 3 000 zł
50 x 50 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. na odwrocie: BUCZEK
Malarstwo Bartka Buczka bliskie jest ujęciu konceptualnemu. Melancholijny obraz „Seria zimowa XIV” przywołuje skojarzenia z zamieraniem i nicością. Krzysztof Siatka zauważył: „jego obrazy utrzymane w dosłownej poetyce, momentami przywodzącej na myśl malarstwo skandynawskie, są jednak głęboko oderwane od rzeczywistości i jej reprezentacji”.