Kompozycja geometryczna
6 000 - 8 000 zł
28 kwietnia 2016 godz. 19:30
Church of England według Gilberta & George'a, w roli głównej Angelina Jolie jako Lara Croft
6 000 - 8 000 zł
70 x 100 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: R84
Datowanie
1984
Dorobek artystyczny niemieckiego artysty obejmuje m. in. malarstwo, rzeźbę i fotografię. Roy odwołuje się do sztuki konkretnej. Tworzy kompozycje za pomocą rastera punktowego (barwnych kropek, linii), który daje wrażenie przestrzenności i iluzorycznej głębi. „Kompozycja geometryczna” pokazuje nieco inne spojrzenie artysty, który tym razem motywem przewodnim uczynił abstrakcję geometryczną. Prace Roya znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce i za granicą.