82

Kompozycja geometryczna

ID: 2782

6 000 - 8 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

70 x 100 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: R84

Datowanie

1984

Dorobek artystyczny niemieckiego artysty obejmuje m. in. malarstwo, rzeźbę i fotografię. Roy odwołuje się do sztuki konkretnej. Tworzy kompozycje za pomocą rastera punktowego (barwnych kropek, linii), który daje wrażenie przestrzenności i iluzorycznej głębi. „Kompozycja geometryczna” pokazuje nieco inne spojrzenie artysty, który tym razem motywem przewodnim uczynił abstrakcję geometryczną. Prace Roya znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce i za granicą.