Kompozycja trójkolorowa
12 000 - 18 000 zł
28 kwietnia 2016 godz. 19:30
Church of England według Gilberta & George'a, w roli głównej Angelina Jolie jako Lara Croft
12 000 - 18 000 zł
115 x 115 cm
akryl/płótno
Datowanie
1983
na odwrocie napis: H. GRUCHOT 7 / 5 83 oraz H. GRUCHOT 83; na odwrocie nalepka z numerem: 1525
Kompozycje artysty zaskakują surowością. Minimalizm środków, podstawowe kolory, proste geometryczne figury - nadają całości ascetyczny wymiar. Zainteresowanie formami geometrycznymi jest szczególnie zauważalne w twórczości artysty od lat 80. Na płótnach malarza nastąpiła redukcja środków, zarówno w wymiarze kolorystycznym, jak i przedstawieniowym. Zestawienie prostych form i dominacja w obrazie surowego płótna, w interesujący sposób zwraca uwagę na przestrzeń dzieła sztuki i wywołuje jej nowe interpretacje.