63

Kompozycja trójkolorowa

ID: 2684

11 500 zł

12 000 - 18 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

115 x 115 cm

akryl/płótno

Datowanie

1983

Kompozycje artysty zaskakują surowością. Minimalizm środków,  podstawowe kolory, proste geometryczne figury - nadają całości ascetyczny wymiar. Zainteresowanie formami geometrycznymi jest szczególnie zauważalne w twórczości artysty od lat 80. Na płótnach malarza nastąpiła redukcja środków, zarówno w wymiarze kolorystycznym, jak i przedstawieniowym. Zestawienie prostych form i dominacja w obrazie surowego płótna, w interesujący sposób zwraca uwagę na przestrzeń dzieła sztuki i wywołuje jej nowe interpretacje.

na odwrocie napis: H. GRUCHOT 7 / 5 83 oraz H. GRUCHOT 83; na odwrocie nalepka z numerem: 1525