Kuropatwy
18 000 - 22 000 zł
28 kwietnia 2016 godz. 19:30
Church of England według Gilberta & George'a, w roli głównej Angelina Jolie jako Lara Croft
18 000 - 22 000 zł
48,7 x 70,2 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: I "Zygmuntowicz"
Zimowy pejzaż z kuropatwami to propozycja wykraczająca poza sztandarową tematykę płócien Zygmuntowicza. Motyw ptactwa ożywia stonowaną kolorystykę pracy, dodając jej dekoracyjności. Artysta zdobył popularność przede wszystkim jako malarz scen batalistycznych i polowań. Obrazy artysty obecne są w zbiorach muzealnych w Warszawie, Łańcucie czy Łodzi.