28

Martwa natura

ID: 2465

2 000 - 2 300 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

20,8 x 33,6 cm w św. p-p

tusz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "PODSADECKI / 11.4.959."

Datowanie

1959

Zajmował się filmem eksperymentalnym, fotomontażem, tworzył w obrębie konstruktywizmu, abstrakcji, koloryzmu – różnorodna działalność artystyczna Kazimierza Podsadeckiego wymyka się jednoznacznym definicjom. Szerokie zainteresowania artysty, odwaga w przełamywaniu konwencji sprawiały, że jego prace można zaliczyć do interesujących przykładów polskiej awangardy. Wykonany tuszem motyw martwej natury pochodzi z końca lat 50. Prace z okresu powojennego Irena Kossowska charakteryzuje jako „dekoracyjnie ujęte martwe natury i pejzaże, w których ujawniały się reminiscencje kubizmu i dyscypliny konstruktywistycznej”.