Martwa natura
2 000 - 2 300 zł
28 kwietnia 2016 godz. 19:30
Church of England według Gilberta & George'a, w roli głównej Angelina Jolie jako Lara Croft
2 000 - 2 300 zł
20,8 x 33,6 cm w św. p-p
tusz/papier
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "PODSADECKI / 11.4.959."
Datowanie
1959
Zajmował się filmem eksperymentalnym, fotomontażem, tworzył w obrębie konstruktywizmu, abstrakcji, koloryzmu – różnorodna działalność artystyczna Kazimierza Podsadeckiego wymyka się jednoznacznym definicjom. Szerokie zainteresowania artysty, odwaga w przełamywaniu konwencji sprawiały, że jego prace można zaliczyć do interesujących przykładów polskiej awangardy. Wykonany tuszem motyw martwej natury pochodzi z końca lat 50. Prace z okresu powojennego Irena Kossowska charakteryzuje jako „dekoracyjnie ujęte martwe natury i pejzaże, w których ujawniały się reminiscencje kubizmu i dyscypliny konstruktywistycznej”.