15

Anielka

ID: 2398

25 000 - 30 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

55 x 63 cm

pastel/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. l. g.: "a. karpiński / 1916"

Datowanie

1916

Według Artura Schroedera „portrecista powinien dać obraz człowieka indywidualnego, jego właściwości cielesnej i duchowej […]. Jeśli portret ma być dziełem sztuki, to żąda się podniesienia tego, co obiektywne, do stopnia metafizyczności”. Ta wyjątkowa zdolność ukazywania charakteru osoby portretowanej była udziałem Alfonsa Karpińskiego, szczególnie w odniesieniu do portretu kobiecego.