54

12-th game 7x7

ID: 3432

22 000 - 25 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

50 x 50 cm

akryl/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: 12-th game 7 x7 / winiarski’99

Datowanie

1999

Przykład analitycznego myślenia artysty o sztuce. Obiektywizm, rachunek prawdopodobieństwa, miały przyczynić się do wyeliminowania emocji i opartej na nich estetycznej oceny w odbiorze dzieła sztuki. Działanie losowe sprzymierzone z matematyczną precyzją wyliczeń, dało początek fascynującym i nowatorskim poszukiwaniom na gruncie polskiej sztuki współczesnej.