Enigma
30 000 - 35 000 zł
28 kwietnia 2016 godz. 19:30
Church of England według Gilberta & George'a, w roli głównej Angelina Jolie jako Lara Croft
30 000 - 35 000 zł
114,8 x 86,3 cm
akryl/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8 /1978 r.
Datowanie
1978
Anna Baranowa pisała o Maziarskiej, że posiadała „dar widzenia”, „nasłuchiwała głosów z wszechświata”. Materializowały się one w niespokojnych, energetycznych obrazach, o abstrakcyjnej formie. Nie miały one w sobie nic z chaosu, ale były „sposobem rozszyfrowania ukrytej w naturze matematyki, dojścia do głębi bytu, zrozumienia jego praw”. Obraz „Enigma” powstał pod koniec lat 70. Ułożony szereg znaków zdaje się być artystycznym szyfrem, specyficznymi językiem, za pomocą którego malarka nawiązuje kontakt z odbiorcą.