48

Martwa natura z jabłkami

ID: 2554

16 000 - 20 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

49,2 x 60 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. g.: Rzepiński

Martwe natury, obok pejzaży i portretów, często pojawiały się na płótnach artysty. Znakomity kolorysta, członek grupy Zwornik, rektor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, z właściwą sobie łatwością łączył barwy. Irena Kossowska charakteryzując jego twórczość zwracała uwagę: „formę budował śmiałymi, szerokimi pociągnięciami pędzla lub krótkimi uderzeniami tworzącymi drobne plamki. Delektował się jakościami barw, zestrajał tony zimne i ciepłe, rygorystycznie przestrzegał płaszczyznowości kompozycji, akcentując walor dekoracyjności”.

na odwrocie nalepka galeryjna i firmy ramiarskiej

Kuropatwy

Cena wylicytowana: 10 000 zł
5

Akt kobiecy

Cena wylicytowana: 33 000 zł
13

Jeździec

Cena wylicytowana: 12 000 zł
15

Anielka

Cena wylicytowana: 17 000 zł
21

Riwiera

Cena wylicytowana: 9 000 zł
41

Święty Augustyn

Cena wylicytowana: 14 000 zł
43

Erotyk

Cena wylicytowana: 800 zł
49

Enigma

Cena wylicytowana: 37 000 zł
51

Abstrakcja

Cena wylicytowana: 3 000 zł
53

Cena wylicytowana: 11 000 zł
57

Struktura szara

Cena wylicytowana: 3 000 zł
58

Struktura niebieska

Cena wylicytowana: 2 500 zł
69

Czeluść

Cena wylicytowana: 3 000 zł
70

Światło

Cena wylicytowana: 5 000 zł
75

Homage à Szpakowski

Cena wylicytowana: 1 200 zł
76

Choinki

Cena wylicytowana: 2 000 zł
78

Ontofania

Cena wylicytowana: 9 000 zł
80

Seria zimowa XIV

Cena wylicytowana: 1 600 zł
81

Rosja

Cena wylicytowana: 12 000 zł
87

Obraz XIII

Cena wylicytowana: 48 000 zł