17

Martwa natura

ID: 2404

18 000 - 22 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

77,1 x 63,2 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. p. g.: Józef Krzyżański / 1954 r

Datowanie

1954

Określenie „malarz - kolorysta” w przypadku Józefa Krzyżańskiego zawiera znakomitą definicję jego artystycznej wrażliwości. Był twórcą obrazów soczystych od barw, intensywnie oddziałujących na odbiorcę. Prezentowana praca pochodzi z dojrzałego okresu twórczości. Widać w niej utrzymujące się zainteresowanie warstwą kolorystyczną dzieła sztuki. Artysta był uczniem Józefa Pankiewicza w Paryżu. Swoje obrazy poza ojczyzną prezentował m. in. w Stanach Zjednoczonych i Francji.

na odwrocie nalepka firmy ramiarskiej