4

Głowa konia

ID: 2358

8 000 - 10 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

30,5 x 36,3 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1949;

Datowanie

1949

Będąc miłośnikiem koni artysta wielokrotnie czynił je tematem swoich obrazów. Towarzyszyły żołnierzom podczas scen batalistycznych i rodzajowych. Powstało również wiele główek końskich. Podobnie było w twórczości seniorów rodu. Elżbieta Kossakowa, druga żona artysty, wspominała: „konno jeździł od lat dziecinnych do wybuchu II wojny światowej. Posiadał zawsze własnego konia, z tym że często je zmieniał. Był bardzo dobrym jeźdźcem”.

na odwrocie napis (częściowo czytelny): „potwierdzam … / ność tego obrazu / Jerzy Kossak”