53

ID: 2625

15 000 - 18 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

46,3 x 38 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. g.: "Erna Rosenstein"

Na obrazach Erny Rosenstein współistnieje to co realne i wyobrażone. Przenikanie się tych dwóch wymiarów daje interesujący rezultat w postaci abstrakcyjnych kompozycji nawiązujących do surrealizmu. Prace artystki to osobisty zapis doświadczeń, emocji które przełożone na język malarstwa, poezji czy rysunku zwracają uwagę bogactwem odniesień i zastosowanych środków. Stanowiły także sposób na poradzenie sobie z bolesnymi doświadczeniami z przeszłości, choćby tragiczną śmiercią rodziców. Fascynujące kompozycje stanowią istotny wkład w dokonania polskiej awangardy.