24

W parku

ID: 2437

6 000 - 7 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

57 x 67 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: T Korpal

Tadeusz Korpal był malarzem, pedagogiem, działaczem niepodległościowym. Jak podaje Słownik Malarzy Polskich jego sztuka pozostawała pod wpływem nurtu tradycjonalistycznego i symbolistycznej sztuki krakowskich modernistów, a w późniejszych latach - również postimpresjonizmu. „W parku” to nastrojowy pejzaż utrzymany w stonowanej kolorystyce.

na blejtramie napisy (częściowo czytelne): PARKLANDSCHAFT; Antik /…; 65/57;