21

Riwiera

ID: 2424

10 000 - 12 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

64 x 48,5 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. p. d.: "aneri"

Datowanie

1928

Pejzaże z podróży to godny uwagi motyw w malarstwie Ireny Weiss. Artystka przedstawiała widoki Kalwarii, Krakowa, pejzaże z Pienin czy Jastrzębiej Góry. Olejny obraz z drugiej połowy lat 20. inspirowany jest zagranicznymi podróżami artystki. W 1913 roku udała się do Wenecji, dziewięć lat później – na Lazurowe Wybrzeże, gdzie powracała później wielokrotnie. Słoneczny pejzaż, o nasyconej gamie barwnej wiernie oddaje klimat południa Europy.

na odwrocie napis: Riviera 1928