Pejzaż abstrakcyjny
10 000 - 12 000 zł
28 kwietnia 2016 godz. 19:30
Church of England według Gilberta & George'a, w roli głównej Angelina Jolie jako Lara Croft
10 000 - 12 000 zł
38,3 x 52,2 cm w św. p-p.
technika mieszana, papier
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "Dominik 1956"
Datowanie
1956
na odwrocie napisy: KK.153/2/02/02 / wym. 39 x 52,5 cm / KK 10/17 / 600000
Proweniencja
Obrazy abstrakcyjne bliskie malarstwu informel, można zaobserwować w twórczości Tadeusza Dominika w drugiej połowie lat 50. Niezmiennie ich główną inspiracją pozostawała natura. Dekada ta była istotna również ze względu na aktywność wystawienniczą artysty. W roku powstania „Pejzażu abstrakcyjnego”, Dominik reprezentował Polskę na Biennale w Wenecji. W 1955 roku brał udział w wystawie w Arsenale.