Kwiaty w wazonie
5 000 - 6 000 zł
28 kwietnia 2016 godz. 19:30
Church of England według Gilberta & George'a, w roli głównej Angelina Jolie jako Lara Croft
5 000 - 6 000 zł
48,5 x 34 cm w świetle ramy
olej/tektura
Sygnatura
sygn. i dedykacja p. d.: Najmilszej Juliet / w dniu Imienin / Kraków, 22 maja 1954 Kidoń;
Datowanie
1954
na odwrocie oznaczenie kredką: 1064
Prezentowana martwa natura z autorską dedykacją stanowi przykład twórczości malarza w latach 50. Artysta spełniał się przede wszystkim w tematyce portretowej, jednak w jego dorobku znajdują się również pejzaże i ujęcia kwiatów w wazonach. Ten popularny w malarstwie temat artysta przedstawił z właściwą sobie subtelnością i kolorystyczną harmonią.