25

Kwiaty w wazonie

ID: 2444

5 000 - 6 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

48,5 x 34 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dedykacja p. d.: Najmilszej Juliet / w dniu Imienin / Kraków, 22 maja 1954 Kidoń;

Datowanie

1954

Prezentowana martwa natura z autorską dedykacją stanowi przykład twórczości malarza w latach 50. Artysta spełniał się przede wszystkim w tematyce portretowej, jednak w jego dorobku znajdują się również pejzaże i ujęcia kwiatów w wazonach. Ten popularny w malarstwie temat artysta przedstawił z właściwą sobie subtelnością i kolorystyczną harmonią.

na odwrocie oznaczenie kredką: 1064