86

Pejzaż muzyczny 6

ID: 2815

6 000 - 7 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

89,5 x 90,3 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: JANUSZ / TRZEBIATOWSKI / KRAKÓW / 85/6 / PEJZAŻ MUZYCZNY 6 oraz cyfra 6;

Datowanie

1985

Artysta wszechstronny. Zajmuje się malarstwem, plakatem, rzeźbą, scenografią. Jest medalierem i poetą. Tworzy pejzaże, kompozycje abstrakcyjne, najczęściej w technice olejnej i pastelu. Prace Janusza Trzebiatowskiego wzbogacają zbiory muzealne m. in. w Wielkiej Brytanii (British Museum), Rosji (Ermitaż), Japonii (Ogaki Poster Museum) czy we Włoszech (Museo Centro Danteso). Znajdują się w kolekcjach wielu państw europejskich i kilkudziesięciu polskich muzeach. Trzebiatowski ma na swoim koncie setki wystaw indywidualnych i zbiorowych na całym świecie. „Pejzaż muzyczny” to kompozycja łącząca wieloznaczność typową dla abstrakcji z artystyczną prostotą i wysmakowaniem.