84

ID: 2797

18 000 - 22 000 zł

28 kwietnia 2016 godz. 19:30

100,3 x 100 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. d.: M. Michalik

Datowanie

1992

W obrazach Mariana Michalika główną rolę odgrywają martwe natury malowane z precyzją i dopracowaniem szczegółów. Kompozycje ułożone z przedmiotów stają się nośnikiem znaczeń, tworząc nietypowy rodzaj narracji, otwartej na interpretacje widza. Twórczość artysty przesiąknięta jest aurą niepokoju i tajemniczości. Odpowiada konwencji realizmu magicznego. W sposobie malowania nawiązuje do sztuki holenderskich mistrzów. Marian Michalik zyskał dużą popularność. Prezentował swoje prace w Polsce i za granicą (Japonia, Austria, Stany Zjednoczone). Został nagrodzony m. in. na XV Grand Prix d’art. Contemporain w Monte Carlo w 1981 roku czy Międzynarodowym Biennale Malarstwa w Koszycach w 1985 roku.