Jeździec
18 000 - 22 000 zł
28 kwietnia 2016 godz. 19:30
Church of England według Gilberta & George'a, w roli głównej Angelina Jolie jako Lara Croft
18 000 - 22 000 zł
17 x 21,5 cm w św. p-p.
gwasz, akwarela/papier
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: J. Rosen / 1908
Datowanie
1908
na odwrocie nalepka po francusku z krótką informacją o artyście: Peintre d' histoire d'origine suédoise / né a Paris en 1843. / Peintures dans les Musées de: / Copenhague, Helsingfors, Stockholm / (Bénézit) oraz nalepka francuskiej firmy ramiarskiej
„Jeździec” nawiązuje do tematyki batalistycznej, charakterystycznej dla dorobku Jana Rosena. Dynamiczna praca, dopracowana w detalach, również pod względem kolorystycznym, jest bardzo dobrze zachowana. „Rosen sumiennie przygotowywał się do pracy nad obrazami – poprzedzał je studiami historycznymi, uwzględniającymi m. in. zagadnienia uzbrojenia i umundurowania” – czytamy w Słowniku Malarzy Polskich.