Wnętrze
60 000 - 70 000 zł
10 czerwca 2015 godz. 19:00
60 000 - 70 000 zł
144 x 95,3 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "X 84 / J S"
na odwrocie napis: "Jacek / Sienicki / Wnętrze / ol. pł." oraz pieczątki galeryjne
Doskonała praca „Wnętrze” wpisuje się w charakterystyczny styl artysty. Składają się na niego motyw przedstawiony na obrazie, jego faktura i kolorystyka. Sienicki często powracał do tematu wnętrza swojej pracowni. Ta osobista przestrzeń ujęta w sposób malarski, jak zresztą cała jego twórczość, mocno nacechowana jest subiektywnymi przeżyciami artysty. Sienicki, jako uczeń Nachta-Samborskiego, przejął od niego zainteresowanie kolorem. W tej pracy współgrają ze sobą tonacje jasne i ciemne, poprzecinane ożywiającymi płótno plamami czerwieni i błękitu. Całość malowana impastowo nadaje obrazowi interesującą fakturę. Obraz powstał w 1984 roku. Rok wcześniej Sienicki otrzymał nagrodę im. Jana Cybisa za całokształt twórczości. Praca „Wnętrze” pochodzi z kolekcji rodziny artysty.