Kompozycja przestrzenna XI
8 000 - 10 000 zł
10 czerwca 2015 godz. 19:00
8 000 - 10 000 zł
78,5 x 76,2 cm
olej/płyta pilśniowa
Sygnatura
sygn. i dat. na odwrocie: "JANUSZ ORBITOWSKI 1968 / KOMPOZYCJA PRZESTRZENNA XI / 78 X 76"
Datowanie
1968
Prezentowana praca powstała rok po zakończeniu przez artystę Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. To przykład tworzonych na przełomie lat 60. i 70. XX wieku kompozycji trójwymiarowych, rozpoznawalnych w twórczości Orbitowskiego. Wczesny obraz artysty zbudowany jest z prostokątów, których kolorystyka i sposób ułożenia, składa się na niepowtarzalną całość. Orbitowski wykorzystywał trójwymiarowość również w obrazach reliefowych. „Kompozycja przestrzenna” to przykład abstrakcji geometrycznej w wykonaniu artysty.