Portret kobiety w zielonej sukni
5 000–6 000 zł
10 czerwca 2015 godz. 19:00
5 000–6 000 zł
85,5 x 61,5 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. g.: "Zakrzewski"
Datowanie
1979
napis na odwrocie: "79"
Roman Zakrzewski, uczeń Jerzego Nowosielskiego, za cel sztuki stawiał sobie m. in. poszukiwanie piękna. Jego obrazy, wysublimowane portrety, są jakby wprost wyjęte z malowideł XVI-wiecznych artystów. „Portret kobiety w zielonej sukni”, prezentuje powielany wielokrotnie przez malarza model kobiecego piękna – postaci o pociągłej twarzy, długiej szyi i smukłej sylwetce. Zachwyt nad kobietą jest nieodłącznie związany z twórczością artysty. Dodatkowym walorem tej pracy jest datowanie na 1979 rok – początek artystycznej drogi młodego twórcy.